Formuła biegu jest wyjątkowa i rzadko spotykana na zawodach. Będziecie biegać po dwóch jednoznacznie wyznaczonych i oznakowanych pętlach. Nie będziemy wymagać od Was plecaków, pasów, etc. na trasie! (aczkolwiek zalecamy pas z bidonem!). Jedynie nr startowy oraz stosowną odzież do warunków panujących na trasie w dniu zawodów! Resztę możecie przetrzymywać w punkcie kontrolnym!

Zimowe Roztocze składa się z PIEKŁA i NIEBA!!! W Piekle poczujecie wszystkie mięśnie! zdziwicie się na trasie bo albo w górę albo w dół! i nie ma wybacz! i nie ma że boli! Ale spokojnie po tych 16 km walki z Diabłem wstąpicie do bram Niebios!!! Punkt kontrolny, z którego nie będzie się Wam chciało wyjść, bo będzie wszystko czego biegacz potrzebuje!!! Druga pętla to ok 6 km miłego biegania jak w niebie i znowu wracacie na wszystkomający punkt odżywczy i po posileniu ciała idzicie odpokutować za swoje grzechy do Piekła!!! I tak od 09:00 do 13:30. Wtedy pomiędzy godz: 13:30 a 14:00 ocenicie swoje siły i zdecydujecie co wybieracie na koniec: Piekło czy Niebo! Fajnie by było gdybyście wrócili do nas przed 15:00! Ale spokojnie komu się nie uda, poczekamy sklasyfikujemy i będzie dobrze!!!

A potem już tylko afterparty!!! z DJ! z jedzeniem, z zabawą!!! do białego rana, do bólu!!! A rano jak emocje opadną idziemy na jednego!!! Czyli na krótkie bieganko!!! Proste? Piękne? To na co czekasz? ZAPISUJ SIĘ !!! Póki jeszcze są miejsca!!!

Długość:
PIEKŁO ok 16 km;
NIEBO ok 6 km

Przewyższenia: + 618 m, - 618 m;

Liczba punktów odżywczych: 1 w czyścu!!! Ostoya Roztocze;

 

Mapa trasy i profil:

Roztocze zimowe 2019

pobierz mapę w PDF Ślad GPS trasy

 

pobierz mapę w PDF Ślad GPS trasy


WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE:
W trakcie trwania całych zawodów każdy Zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane w Biurze Zawodów oraz podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować dyskwalifikacją Zawodnika.

  • kurtka z kapturem wiatro i wodo/śniego odporna;
  • długie spodnie (organizator dopuszcza stosowanie kombinacji skarpet wysokich i getrów);
  • rękawiczki;
  • czapka lub chusta typu buff;
  • obuwie trailowe;
  • dodatkową odzież oraz obuwię na zmianę;
  • włączony i naładowany telefon;
  • wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;

Nie musicie biegać z całym tym szpejem!!! Macie je mieć zgromadzone w punkcie kontrolnym pod ręką, tak byście w razie potrzeby mogli z tego skorzystać!!!

Limity czasowe:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIA

CZAS BIEGU

POKONANY DYSTANS

START OSTOYA ROZTOCZE 09:00 0 godz. 0 km
META OSTOYA ROZTOCZE 15:00 6 godz. ok 22 km długość 2 pętli

 

Punkty kontrolne i żywieniowe:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczy

WODA/ IZOTONIK

COLA

CZAR ROZTOCZA

SŁODYCZE

ŻEL

LEKKI CIEPŁY POSIŁEK

OSTOYA ROZTOCZE TAK TAK TAK TAK TAK TAK